Bezpieczny sex

Sexpectations - Dziewczyna masturbacja

Badania wykazały, że 91% kobiet zabawia się ze sobą i dla większości z nich jest to niezwykle przyjemne doświadczenie. Jednakże, ponieważ masturbacja kobiet jest nadal postrzegana jako temat tabu w niektórych kulturach i dla niektórych ludzi, mniejszość kobiet ma poczucie wstydu i winy z powodu sprawiania sobie przyjemności. Odwracając lunetę, badanie to podkreśla również, że prawie 10% kobiet nie masturbuje się. Jeśli jesteś jedną z tych, które nigdy nie miały ochoty na masturbację, to też jest całkowicie normalne.

Doświadczenia orgazmiczne

Dla dziewcząt zabawa z samą sobą jest często pierwszym doświadczeniem seksualnym, jakie mają. Większość kobiet dotyka i głaszcze swoją łechtaczkę oraz obszar wokół niej. Łechtaczka jest małym, miękkim zgrubieniem przed wejściem do pochwy. Jest ona bardzo wrażliwa i dotykanie jej może wywołać silne odczucia przyjemności seksualnej. Tak bardzo jak zabawa, można argumentować, że masturbacja jest środkiem do celu. Tym celem jest orgazm, który definiuje się jako szczytową fizyczną reakcję na stymulację seksualną lub, mówiąc wprost, fajerwerki wybuchające w mózgu.

 Chociaż wielu mężczyzn zdaje się nie być świadomych tego faktu, większość kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, aby mieć orgazm podczas seksu lub masturbacji. Fizyczna reakcja na orgazm obejmuje zaczerwienienie skóry, wzrost ciśnienia krwi i tętna oraz zmiany w mózgu. Wydaje się również, że istnieje związek z lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym, co obejmuje wzrost poczucia własnej wartości.² (coś, co większość z nas mogłaby zrobić.) Podczas gdy wiele kobiet i dziewcząt zabawia się ze sobą za pomocą dłoni, inne wolą używać seks-zabawki, takiej jak wibrator.

Czy masturbacja jest dla ciebie szkodliwa?

Czy wanking może sprawić, że oślepniesz? Nie, nie. Nie! A czy można to robić zbyt często? W większości przypadków odpowiedź brzmi: nie. Jednakże, jeśli mężczyzna robi sobie dużo kutasa w krótkim czasie, może pojawić się na penisie lekko niepokojąco wyglądająca opuchlizna, zwana obrzękiem. Obrzęk ten zwykle znika w ciągu dnia lub dwóch. W razie wątpliwości, zawsze należy zasięgnąć porady lekarza i skonsultować się z lekarzem rodzinnym*. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, jeśli czujesz, że potrzeba masturbacji przeszkadza ci w codziennym życiu, rozmowa z lekarzem rodzinnym może pomóc ci odzyskać kontrolę nad sytuacją.

Wzajemna masturbacja

Wiele par lubi się masturbować razem. Jest to całkowicie zdrowa czynność sama w sobie, aczkolwiek istnieje kilka zagrożeń związanych z wzajemną masturbacją, o których należy pamiętać. Po pierwsze, jakkolwiek nieprawdopodobnie to brzmi, możliwe jest zajście w ciążę, jeśli sperma zostanie przeniesiona do pochwy z palców partnera lub partnerki.ᴲ Po drugie, istnieje ryzyko złapania infekcji przenoszonej drogą płciową (STI), jeśli pieścisz cycki partnera, a następnie dotykasz swoich. Dzieje się tak, ponieważ choroby przenoszone drogą płciową mogą być przekazywane z jednej osoby na drugą poprzez zakażone nasienie lub płyn pochwowy.

Istnieje również ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową, jeśli przed użyciem zabawek seksualnych, którymi bawiła się zakażona osoba, zajmiesz się nimi. Jeśli dzielisz się zabawkami seksualnymi, upewnij się, że umyjesz je między sesjami i założysz na nie nową prezerwatywę.ᴲ Zabawki seksualne Durex Mówiąc o zabawkach seksualnych, Durex oferuje asortyment, który może odegrać kluczową rolę na Twojej drodze do samorealizacji. Należą do nich wysokoenergetyczny wibrator Durex Thrilling Touch i wibrator Intense Delight Bullet. Wibrator Durex Thrilling Touch ma gładką, aksamitną w dotyku powłokę, a jego elegancki, zaokrąglony kształt nieodparcie drażni łechtaczkę, zapewniając maksymalną stymulację. Nie musisz na tym poprzestać. Użyj tego wibratora do eksploracji całego ciała dla intensywnych dreszczy przyjemności, które zarejestrują się w skali Richtera. Ergonomicznie zaprojektowany dla przyjemności, jest zabawnym i dyskretnym dodatkiem do Twojej łóżkowej rutyny. Durex Intense Delight Bullet to mały zmysłowy masażer, który dzięki silnym i trwałym wibracjom generuje ogromne, zakłócające spokój sąsiadów doznania. Zadbaj o siebie z Durex Lubrykanty i żele Durex mogą również dodać dreszczyku emocji do solowych wyczynów seksualnych. Weźmy na przykład żel Intense Orgasmic Gel, który posiada specjalną formułę zaprojektowaną tak, aby wywoływać zmysłowe fale rozgrzewania, chłodzenia i mrowienia. A jeśli dzielisz zabawki seksualne z partnerem, będziesz potrzebować ochrony w postaci wysokiej jakości prezerwatywy. Nikt nie ma lepszej reputacji w dziedzinie prezerwatyw niż Durex, którego asortyment obejmuje prezerwatywy prążkowane i w kropki dla dodatkowej przyjemności. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz