Bezpieczny sex

Prezerwatywy lateksowe Alergia: Objawy, przyczyny i alternatywy

Nic tak nie zabija chwili w sypialni, jak reakcja alergiczna. Objawy i nasilenie alergii na prezerwatywy lateksowe mogą być różne, więc jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twój partner możecie mieć taką alergię, warto dowiedzieć się, co to może oznaczać dla Waszego życia seksualnego. Mając to na uwadze, wejdźmy w świat alergii na prezerwatywy lateksowe, przyglądając się z bliska oznakom, objawom i leczeniu. Jeśli masz już potwierdzoną alergię na prezerwatywy lateksowe, to trzymaj się, bo omówimy kilka świetnych alternatyw dla prezerwatyw nielateksowych.

Czy jestem uczulony na prezerwatywy lateksowe?

Panuje powszechne błędne przekonanie, że nie powinieneś się martwić o alergię na prezerwatywy lateksowe, jeśli w przeszłości z powodzeniem ich używałeś. Według ACAAI w większości przypadków alergia na lateks, a tym samym alergia na prezerwatywy lateksowe, rozwija się po wcześniejszym kontakcie z lateksem. Jeśli więc po stosunku czujesz się źle i występują u Ciebie objawy reakcji alergicznej, to fakt, że w przeszłości z powodzeniem stosowałeś prezerwatywy lateksowe, nie wyklucza możliwości wystąpienia nowej alergii na lateks.

Jakie są objawy alergii na prezerwatywy lateksowe?

Objawy alergii na prezerwatywy lateksowe są dość podobne do standardowych objawów, jakie występują w przypadku reakcji alergicznej. Reakcja alergiczna na prezerwatywę może być jednak bardziej niepokojąca niż inne reakcje alergiczne, ponieważ objawy będą prawdopodobnie występować w okolicy genitaliów, gdzie kontakt z prezerwatywą był najbardziej powszechny. Najczęstsze objawy alergii na lateks mogą obejmować następujące objawy:

- Pokrzywka

- Zaczerwienienie i obrzęk

- Swędzenie

- Katar

- Ucisk w klatce piersiowej

- Trudności z oddychaniem

Według ACAAI, alergia na lateks może również prowadzić do stanu skóry zwanego "alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry", który objawia się jako wysypka i może nawet prowadzić do powstania pęcherzy. W skrajnych przypadkach, alergia na prezerwatywy może prowadzić do anafilaksji, która wymaga pilnej pomocy medycznej.

Uczulenie na prezerwatywy lateksowe

Jak długo trwa reakcja alergiczna na prezerwatywy?

ACAAI twierdzi, że objawy alergii na lateks mogą wystąpić kilka minut po ekspozycji i że kontakt z lateksem nie jest konieczny do wywołania reakcji. To, jak długo utrzymują się objawy alergii na prezerwatywy, będzie prawdopodobnie zależeć od ciężkości reakcji alergicznej. Ważne jest, aby pamiętać, że w przypadku podejrzenia alergii na lateks, niezależnie od stopnia nasilenia objawów, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie tylko łagodne objawy mogą się pogorszyć, jeśli pozostawi się je w spokoju, ale lekarz pierwszego kontaktu może pomóc w rozpoznaniu alergii na lateks i doradzić, jak najlepiej radzić sobie z alergią w domu. Jak leczyć alergię na prezerwatywy lateksowe Głównym sposobem leczenia alergii na lateks i prezerwatywy lateksowe jest unikanie. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć taką alergię lub została ona potwierdzona przez lekarza, unikaj kontaktu z lateksem. Ma to podwójne zastosowanie w przypadku używania prezerwatyw, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest paskudna wysypka lub pęcherze w okolicy narządów płciowych. Jeśli wystąpiła u Ciebie silna reakcja alergiczna na lateks, lekarz rodzinny może przepisać Ci leki ratunkowe na wypadek ponownego wystąpienia takich objawów w przyszłości. Jeśli odczuwasz dyskomfort podczas stosunku i uważasz, że prezerwatywa może być za to odpowiedzialna, powinieneś natychmiast przerwać stosunek i zdjąć prezerwatywę. Usuwając źródło substancji drażniącej, skracasz czas narażenia na jej działanie. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo jest nadal tak samo ważne. Tak jak niewygodne i rozczarowujące jest przerwanie seksu w połowie sesji, tak po zdjęciu prezerwatywy zachowaj bezpieczeństwo, nie wracając do stosunku penetracyjnego. Jeśli zdejmiesz prezerwatywę i poczujesz się szczęśliwa mogąc kontynuować aktywność seksualną, zawsze możesz rozważyć kontynuowanie seksownego oralu, aby zobaczyć swoją sesję aż do wielkiego finału.

Alternatywy dla prezerwatyw lateksowych

Czy masz alergię na prezerwatywy lateksowe? A może podejrzewasz, że możesz ją mieć? Istnieje mnóstwo świetnych alternatywnych prezerwatyw lateksowych, których możesz używać, aby uniknąć kontaktu z lateksem, a jednocześnie zachować takie samo bezpieczeństwo podczas seksu. Dlaczego nie wypróbować naszych fenomenalnych prezerwatyw Real Feel? Prezerwatywy Durex Real Feel zostały zaprojektowane tak, aby dawały uczucie naturalnego kontaktu skóra do skóry, a ich zaawansowana technologicznie formuła zapewnia ochronę, eliminując jednocześnie lateks z tego równania. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz