Bezpieczny sex

Najważniejsze wskazówki dotyczące dobrego seksu w czasie menopauzy i po niej

Czy menopauza odebrała trochę radości z seksu?

Zmiana hormonów może mieć wpływ na wszystko, od poziomu energii po libido, ale nie obawiaj się! Oto kilka najlepszych wskazówek, jak przywrócić pikanterię w twoim życiu seksualnym.Podczas menopauzy Twoje hormony są wszędzie i często okazuje się, że ma to wpływ na Twoje życie seksualne. Niektóre zmiany fizyczne - takie jak suchość pochwy - może mieć duży wpływ na to, jak się czujesz, i co czujesz się komfortowo robi. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z objawami, które są zatrzymując się z doskonałej zabawy. Bez dalszego zastanawiania się, spójrzmy na kilka najlepszych wskazówek dotyczących seksu w trakcie i po menopauzie.

Uzbrój się w fakty

Wiedza jest największą siłą, więc wyczesz się z faktami na temat menopauzy. To zapewni ci solidne zrozumienie zmian zachodzących w twoim ciele i jak mogą one wpłynąć na twoje życie seksualne. Po zidentyfikowaniu objawów, które ci przeszkadzają, łatwiej będzie wiedzieć, gdzie szukać pomocy i porady, jak poprawić swoją sytuację.Jeśli nie masz pewności co do któregoś z objawów, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Na przykład, jeśli czujesz się mniej niż entuzjastycznie nastawiona do idei seksu, to nie jesteś sama. Zrozumienie, że zmiana hormonów może wpłynąć na Twój popęd płciowy, pozwoli Ci poczuć więcej empatii wobec siebie. Wizyta u lekarza lub ginekologa może pomóc ci w znalezieniu najskuteczniejszych sposobów zarządzania hormonami, które mogą mieć wpływ na pożądanie i nastrój.

Daj sobie spokój z lubrykantem

Jeśli nie jesteś jeszcze świadoma jego zalet, to być może nadszedł czas, aby zapoznać się z lubrykantem. Suchość pochwy, które mogą powodować bolesne lub niewygodne seks jest częstym problemem dla kobiet w okresie menopauzy i po menopauzie. Podczas gdy plan leczenia od swojego lekarza może pomóc Ci zarządzać suchością w dłuższej perspektywie, lubrykant jest świetnym sposobem na natychmiastowe złagodzenie dyskomfortu spowodowanego brakiem nawilżenia podczas seksu, a nawet w ciągu dnia. Stworzyliśmy całą gamę lubrykantów, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i swojego partnera. Dlaczego nie weźmiesz udziału w naszym quizie, który pomoże Ci dokonać wyboru? Nasza gama Durex Naturals jest idealna do stosowania w okresie menopauzy, kiedy Twoja pochwa i srom mogą odczuwać suchość, ponieważ jest delikatna, wykonana z naturalnych składników i zaprojektowana tak, aby seks był jeszcze bardziej przyjemny.

Spróbuj czegoś nowego

Przechodzenie menopauzy nie powinno w żadnym wypadku oznaczać końca eksperymentowania. Niezależnie od tego, czy byłaś ciekawa wypróbowania innej pozycji seksualnej ze swoim partnerem, czy też zamieniłaś nocne igraszki na szybki numerek w porze lunchu, potraktuj to przejście w nowy etap życia jako sygnał do spróbowania czegoś nowego. W końcu nigdy nie wiadomo, czy coś będzie dobre, dopóki się tego nie spróbuje. Niektóre zabawki seksualne mogą zachęcać do dłuższej gry wstępnej, co może sprawić, że poczujesz się bardziej podniecony. Warto zauważyć, że słowo gra wstępna może wymagać trochę przemyśleń, ponieważ rzeczy, które obejmuje (pocałunki, masaż, seks oralny, by wymienić tylko kilka) są często głównym wydarzeniem, które daje ci brzęczenie, które wspaniały seks - we wszystkich jego formach - powinien dostarczyć.

Seks po menopauzie

Proszę siebie najpierw

Jeśli czujesz, że twój popęd płciowy przeszedł z gorącego do letniego w okresie menopauzy, masturbacja może być doskonałym sposobem, aby spróbować i podkręcić temperaturę ponownie. Najlepszą rzeczą jest to, że masz tylko siebie do zadowolenia. Jeśli kąpiel przy świecach i tylko z najlepszą ręką do towarzystwa podnieca cię, zrób z tego regularne wydarzenie. Podobnie, jeśli lubisz sesje z zaufanym wibratorem, daj sobie czas i przestrzeń potrzebną do cieszenia się tą solową przyjemnością. W końcu nie musisz czekać, aż ktoś inny pomoże ci poczuć się dobrze. Pomyśl o masturbacji jak o śnie: korzyści zarówno dla ciała, jak i umysłu są nieocenione i z pewnością pomogą zrekompensować bardziej stresujące elementy menopauzy.

Zachowaj bezpieczeństwo

Możesz myśleć, że strach przed ciążą to już przeszłość, kiedy zaczniesz menopauzę, ale nadal jest możliwe poczęcie dziecka we wczesnym stadium, aż do osiągnięcia pełnej menopauzy, kiedy nie masz okresu przez 12 miesięcy. Pomijając dzieci i kontrolę urodzeń, kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, są choroby przenoszone drogą płciową (STI). Niezależnie od wieku i etapu życia nadal jesteś narażona na ryzyko, więc zachowanie bezpieczeństwa pozwoli Ci utrzymać je z daleka. Jeśli uprawiasz seks z różnymi partnerami, to używaj prezerwatyw, regularnie się badaj, a jeśli używasz lubrykantu z prezerwatywą, to upewnij się, że jest to preparat, który nie zakłóca skuteczności prezerwatywy. Zawsze najlepiej jest przeczytać etykietę na butelce lubrykantu, aby uzyskać wskazówki.

Rozmowa

Nie skupiamy się tutaj na sprośnych rozmowach, choć mogą one być bardzo skuteczne w podniecaniu ciebie i twojego partnera. Rozmowa, o której mówimy jest w rzeczywistości otwartą komunikacją: z najlepszymi przyjaciółmi - niektórzy z nich mogą przechodzić menopauzę i dzielić niektóre z twoich problemów - i twoim partnerem seksualnym. Dzielenie się problemem jest dobrym sposobem na dotarcie do jego sedna. I dzielenie się radosnymi aspektami życia seksualnego jest równie ważne. To zachęci twojego partnera do robienia tego, co sprawia mu przyjemność. Daj swoim znajomym w podobnej sytuacji kilka wskazówek z pierwszej ręki, opartych na twoim doświadczeniu, na temat sposobów poprawy seksu podczas i po menopauzie.

Ruszaj się

Bez względu na to, czy uprawiasz boks, pływanie czy rozciąganie nóg, ćwiczenia pomogą ci poczuć się bardziej energiczną, jednocześnie budując siłę (która może być osłabiona z powodu spadku hormonów w okresie menopauzy). Jeśli założenie trenerów i wyjście na zewnątrz jest zbyt daleko w dni, kiedy twoja energia może być niska, nawet kilka delikatnych pozycji jogi może zdziałać cuda dla twojej siły rdzenia - która wspiera twoje dno miednicy i może pomóc w zwiększeniu dobrych doznań, których doświadczasz podczas seksu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz