Bezpieczny sex

Łagodzenie bolesnego seksu przed miesiączką

Oprócz typowych bólów głowy, wzdęć i obniżonego nastroju w dniach poprzedzających miesiączkę możesz mieć wrażenie, że seks jest bardziej bolesny. Przyjrzymy się możliwym przyczynom i najlepszym sposobom radzenia sobie z dyskomfortem, niezależnie od pory miesiąca. Seks jest inny, gdy zbliża się miesiączka? Witaj w klubie! Wszystko, od spadku popędu płciowego po brak wilgoci w dole, może być spowodowane zmianą hormonów. W rzeczywistości wzloty i upadki twojego życia seksualnego mogą być bardziej zsynchronizowane z twoim cyklem niż myślisz. Sprawdzamy, dlaczego seks może być bolesny w różnych porach miesiąca i szukamy sposobów - w tym użycia lubrykantu - na złagodzenie dyskomfortu.

Dlaczego seks przed miesiączką czasem boli?

W okresie poprzedzającym miesiączkę Twój umysł i ciało mogą mieć do czynienia z różnymi intruzami: obniżony nastrój, bóle głowy, wzdęcia i różne inne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to tylko niektóre z niezbyt przyjemnych rzeczy, których kobiety powszechnie doświadczają, często na kilka dni przed pojawieniem się jakichkolwiek oznak krwi. Na krótko przed pojawieniem się miesiączki seks może wydawać się inny, a nawet niewygodny. Przyczyn może być wiele, od braku nawilżenia w dole po podrażnienie dróg moczowych, które o tej porze miesiąca mogą być bardziej podatne na infekcje. Kiedy spojrzysz na listę problemów przed okresem, łatwo zrozumiesz, dlaczego seks może być dla ciebie niedostępny. A nawet jeśli nadal masz ochotę na seks, nietrudno sobie wyobrazić, dlaczego może to wymagać nieco więcej wysiłku, aby zapewnić sobie miłą i wygodną pozycję. Oczywiście, nigdy nie powinnaś musieć znosić bolesnego seksu, niezależnie od pory miesiąca. Jeśli stwierdzisz, że seks jest stale bolesny, naprawdę ważne jest, abyś jak najszybciej odwiedziła swojego lekarza, aby mógł on przyjrzeć się możliwym przyczynom.

Czy ból jest prawie zawsze w pochwie?

Wcale nie. Możesz doświadczyć bólu w dowolnym miejscu w okolicy narządów płciowych, wewnątrz i na zewnątrz. Odchodząc od pochwy, sromu i wszystko pomiędzy, jak inne części ciała czuć będzie odgrywać ważną rolę w tym, jak się czujesz podczas seksu. To znaczy, że im bardziej, że całe twoje ciało jest wygodne i swobodnie, tym mniej prawdopodobne jest, że doświadczysz dyskomfortu podczas seksu. Jeśli, na przykład, jesteś bardziej podatny na bóle głowy w tygodniu przed rozpoczęciem miesiączki, to jest prawdopodobne, że będzie to miało efekt domina na zdolność do relaksu i cieszyć się jazdą z partnerem podczas seksu. Zarządzanie wszelkie dyskomfortu, gdziekolwiek to może być, będzie kluczem do dobrej zabawy.

Bolesny seks przed miesiączką

Co można zrobić z suchością pochwy?

Każda kobieta będzie znaleźć zmiany w wilgotności pochwy na różnych etapach jej cyklu. Jeśli jesteś bardziej suchy w niektórych dniach, ale nadal chcesz seksu, nie pozwól brak wilgoci deszczu na swojej paradzie. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać swoje soki płynące. Od poświęcenia więcej czasu na grę wstępną lub masturbację, zanim zaprosisz partnera do udziału, znajdź sposoby, które pomogą ci poczuć się bardziej zrelaksowaną, a co za tym idzie, bardziej podnieconą.

A czy wspomnieliśmy już o korzyściach płynących z lubrykantu? Czy lubrykant naprawdę może pomóc w bolesnym seksie przed okresem? Tak! Lubrykant jest przydatnym dodatkiem do twojego zestawu narzędzi w sypialni, bez względu na dzień cyklu. W rzeczywistości, jeśli lubisz uprawiać seks podczas miesiączki, ale Twój przepływ jest niewielki, lubrykant może natychmiast pomóc Ci uzupełnić naturalne soki. Lubrykant Durex Naturals Lube to doskonały wybór do stosowania przed, w trakcie i po miesiączce. Jest na tyle delikatny, że można go używać wszędzie, więc Ty (i Twój partner) możecie podążać z prądem i nie odczuwać dyskomfortu spowodowanego brakiem nawilżenia.

W jaki sposób obserwowanie swojego cyklu może pomóc?

Jeśli zauważysz, że seks jest bardziej bolesny przed miesiączką, to zrozumienie schematu cyklu menstruacyjnego może pomóc ci przygotować się na złagodzenie dyskomfortu. W dniach, w których zazwyczaj jesteś bardziej wrażliwa na ból, będziesz wiedziała, że powinnaś być dla siebie wyjątkowo miła i delikatna. W jaki sposób rozmowa może ci pomóc? Każda kobieta ma swój cykl, a miesiączka to wspólne doświadczenie. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś bólu podczas seksu na jakimkolwiek etapie cyklu, rozmowa z dobrymi przyjaciółmi może być naprawdę pocieszająca. Mogą one być w stanie pomóc ci przyjrzeć się możliwym przyczynom tego stanu rzeczy i podzielić się perłami mądrości na temat rzeczy, które im pomogły. Jeśli jednak masz uporczywe objawy, które Cię niepokoją, najlepiej porozmawiaj z lekarzem. Należy również poinformować partnera o tym, że seks jest mniej przyjemny niż powinien. Jeśli masz ochotę na seks, ale obawiasz się, że będzie bolało, powiedz o tym swojemu partnerowi. Powiedz mu, gdzie znajdują się obszary dyskomfortu, i pokieruj go, co czuje się dobrze (a co nie). Każdy partner, który ceni sobie wzajemnie dobre doznania, poświęci czas i cierpliwość, aby seks był tak komfortowy, jak to tylko możliwe, niezależnie od pory miesiąca. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz