Bezpieczny sex

Jak uniknąć bolesnego seksu po porodzie

Jeśli niedawno urodziłaś dziecko, gratulujemy! Chociaż seks może być teraz tak daleko od twoich myśli, jak to tylko możliwe, przyjrzymy się kilku najlepszym wskazówkom, które pomogą ci poczuć się komfortowo, gdy będziesz gotowa do ponownego wyjścia. Niekończące się karmienia. Bezsenne noce. Szwy. Przy wszystkich nowych wyzwaniach, które może przynieść nowe dziecko, nie jest zaskakujące, że niektóre matki mówią, że seks jest ostatnią rzeczą, o której myślą. Jeśli niedawno urodziłaś dziecko i myślisz o ponownym uprawianiu seksu - ale obawiasz się, że może to boleć - nasze najważniejsze wskazówki pomogą Ci zostawić dyskomfort za drzwiami sypialni. Kiedy po urodzeniu dziecka jesteś gotowa na seks? Nikt nie musi Ci przypominać, że poród to ogromna sprawa. Może to być kilka tygodni. Albo kilka miesięcy. Rana po cesarskim cięciu lub traumatyczny poród mogą ze zrozumiałych względów sprawić, że seks zostanie na jakiś czas odsunięty na dalszy plan. Powrót do wszystkiego, co działo się przed porodem, będzie zależał od tak wielu czynników. To, kiedy będziesz gotowa, a nawet kiedy będziesz miała ochotę na seks, będzie zależało tylko od Ciebie. Staraj się nie zwracać uwagi na to, co robią inni, ani nie czuć presji z ich strony.

Jak możesz rozpocząć współżycie ze swoim partnerem?

Rozmowa jest dobrym początkiem. Może to nie wydawać się aż tak seksowne, ale w rzeczywistości zaangażowanie się w intymną rozmowę może być równie seksowne jak rozebranie się do naga i położenie obok partnera. Otwarcie się na wszystko, od swoich lęków związanych z uprawianiem seksu, do tego, co naprawdę nie możesz się doczekać, aby zrobić to jeszcze raz, może być ostatecznym podnieceniem dla was obojga. Kiedy jesteście gotowi przerwać rozmowę i przejść do rzeczy, całowanie i dotykanie może być często równie satysfakcjonujące, jak przejście od razu do pełnego seksu. I pamiętaj - to, co jest postrzegane jako "pełny seks", jest inne dla każdego. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą ci zapewnić sobie komfort podczas seksu:

Jeśli masz szwy, najpierw porozmawiaj z lekarzem

Jeśli masz szwy lub nadal krwawisz po porodzie, ważne jest, aby upewnić się, że seks nie zwiększy ryzyka infekcji. Każde rozdarcie - duże czy małe - może być bolesne i powinno być traktowane z ostrożnością i uwagą, aby mogło się prawidłowo zagoić. Lekarz będzie mógł wydać zgodę, gdy będziesz gotowa do ponownego uprawiania seksu. Dbaj o siebie przed i po

Daj sobie czas na wejście w nastrój.

Twój umysł i ciało przyzwyczaiły się ostatnio do dawania z siebie tak wiele, dlaczego więc nie dać im czegoś w zamian? Relaksująca kąpiel może być właśnie tym, czego potrzebujesz przed seksem. A jeśli odczuwasz lekki ból lub stan zapalny po stosunku, okład z zamrażalnika zawinięty w ręcznik i przyciśnięty do pachwiny może pomóc złagodzić ból. Wypróbuj nowe pozycje Zdrowy rozsądek podpowie Ci, że jeśli coś nie jest dobre, nie rób tego. Wspaniała wiadomość jest taka, że istnieje wiele kreatywnych sposobów na to, aby seks po porodzie był dla Ciebie (i Twojego partnera) dobry. Ponieważ poród odciska swoje piętno na Twoim ciele, pozycje, które kiedyś były Twoimi ulubionymi, mogą być nieco niewygodne i wymagać ponownego przemyślenia. Poświęć czas na wypróbowanie różnych rzeczy i rozmawiaj ze swoim partnerem, aby wiedział, co jest dla Ciebie dobre, a co nie. Pozycje, w których masz większą kontrolę (takie jak kowbojka, na górze) są idealne, ponieważ możesz poruszać się swobodniej i nadawać rytm. Jeśli zależy ci na głębokiej penetracji, ale chcesz, żeby była ona jak najłagodniejsza i delikatna, ułożenie partnera na łyżeczce pozwoli ci być trzymaną i stymulowaną w tym samym czasie.

Seks po porodzie

Kluczem jest próbowanie różnych rzeczy i rozmawianie z partnerem, żeby wiedział, co jest dobre, a co nie.

Przygotuj lubrykant na Yup. Jest to natychmiastowy hit wilgoci dla tych czasów, kiedy twoja pochwa czuje się bardziej jak roślina pustyni niż soczyste brzoskwinie. Twoje hormony są wszędzie po porodzie, a przez jakiś czas twoje ciało desperacko próbuje znaleźć równowagę. Bądź dla siebie miła i zrób wszystko, aby pomóc swojemu ciału. Lubrykanty Durex Naturals zawierają w 100% naturalne składniki i delikatnie współpracują z Twoim ciałem, aby nawilżyć pochwę, która może być szczególnie wrażliwa po urodzeniu dziecka. Ponieważ został on zaprojektowany, aby seks był jeszcze bardziej gładki, może on sprawić, że różnica między uprawianiem seksu, który wolałabyś sobie odpuścić, a seksem, którego tak bardzo ci brakowało.

Zachowaj otwarty umysł

Presja, pod jaką jesteś w związku z wprowadzeniem nowego życia na świat, jest wystarczająco duża, więc nie czuj, że powinnaś robić rzeczy w sposób, w jaki robiłaś je wcześniej. Ten nowy etap Twojego życia powinien zapraszać do zmian, które cieszą Ciebie i Twoje poporodowe ciało (w całej jego mocy i chwale). Masturbacja będzie czasami tylko bilet do uzyskania szybkiego hitu. A ponieważ czas jest najważniejszy, gdy masz nowe dziecko, nie musisz dopasowywać tych solowych sesji do swojego partnera. Kiedy twój partner się zaangażuje, nie powstrzymuj się od proszenia o to, czego chcesz.

Jeśli jest to seks oralny bez niczego innego, świetnie.

To jest twój czas, aby zadzwonić do strzałów. Seks we wszystkich swoich formach może być świetnym sposobem na dekompresję podczas wyczerpujących dni wczesnego macierzyństwa, więc bądź jasna co do tego, czego chcesz, i dostań swoje kopniaki, gdzie tylko możesz. Idź powoli i spokojnie Nawet jeśli Twój poród przebiegł gładko, a okres rekonwalescencji był stosunkowo prosty, nadal możesz się martwić o to, jak będzie wyglądał seks po porodzie. Kiedy wrócisz na konia, rób to powoli, aby upewnić się, że naprawdę cieszysz się każdą chwilą i rozluźnić się w niej. Nie znaczy to, że jeśli seks pod wysokim napięciem, zerwanie z łóżka to twoja sprawa, nie może to nastąpić wkrótce. Ale jeśli dopiero niedawno urodziłaś, nie spiesz się, a tempo zawsze możesz zwiększyć w miarę upływu czasu! Wraz z przerwanym snem i popękanymi sutkami może upłynąć trochę więcej czasu, zanim się rozkręcisz niż zwykle. Długie odcinki gry wstępnej mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby zrelaksować swój umysł, cieszyć się dobrymi uczuciami i zachować kilka seksownych myśli na następny raz.

Rozciągaj się i wzmacniaj

Podczas gdy ćwiczenia, które wykonywałaś przed ciążą, mogą nie być teraz odpowiednie, okres poporodowy może być świetnym czasem, aby skupić się na rozciąganiu i wzmacnianiu swojego ciała. Ćwiczenia dna miednicy można włączyć do delikatnych sekwencji jogi, aby wspomóc mięśnie rdzenia (które, spójrzmy prawdzie w oczy, przeszły przez rollercoaster podczas ciąży i porodu). Silny rdzeń może pomóc zwiększyć dobre odczucia podczas seksu, a Twój lekarz lub położna może doradzić Ci proste ćwiczenia, które możesz wykonywać codziennie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz