Bezpieczny sex

Co to jest Fanny Fart? Queefing wyjaśnione

To może się zdarzyć nam wszystkim, żenujące momenty w sypialni mogą pojawić się niemal znikąd. Chociaż niektóre z nich możesz uważać za całkowicie kontrolowane - jak na przykład upewnienie się, że masz na sobie swoją ulubioną bieliznę, zanim jeszcze wejdziesz do sypialni - inne mogą nie mieć tak wiele do powiedzenia.

Queefing, czyli pierdzenie z wachlarza, może być właśnie jedną z tych rzeczy. Jasne, możesz być całkowicie bezpieczna ze swoimi bąkami, w końcu jest to całkowicie naturalne. Ale dla niektórych może to być prawdziwa przyczyna zakłopotania lub niepokoju. Zanim przejdziemy do szczegółów, jak można zapobiec bąki, niech najpierw spojrzeć na to, co queefing jest i dlaczego to się dzieje:

Co to jest queefing?

Zacznijmy od podstaw; co to dokładnie jest fanny fart; To jest dość oczywiste. Fanny fart - lub queef - jest fart-jak dźwięk emitowany z pochwy, zwykle podczas seksu penetracyjnego (może to być również spowodowane przy użyciu seks-zabawki i innych działań). Queefing jest również znany jako gaz pochwy lub wzdęcia pochwy i jest spowodowane przez nagromadzenie powietrza wewnątrz pochwy. Dźwięk wykonany z powodu queefing różni się od osoby do osoby, jednak z hałasem zazwyczaj brzmiące podobnie do zwykłego puszczania bąków, łatwo zrozumieć, dlaczego może to być źródłem zakłopotania, zwłaszcza gdy występuje w połowie seksu.

Co powoduje pierdzenie?

Mówiąc bardzo prosto, queefing jest spowodowane przez powietrze staje się uwięziony wewnątrz pochwy i nie jest ograniczony do seksu sam. Możesz doświadczyć fanny farts podczas wielu działań, w tym ćwiczeń lub rozciąganie. Zasadniczo, poprzez pewne działania, powietrze może stać się uwięziony wewnątrz pochwy, a dźwięk bąka, lub queef, występuje, gdy powietrze jest wypychane z powrotem na zewnątrz. Bąki dźwięk jest spowodowany przez powietrze przechodzące między otwarciem pochwy lub, w przypadku queefing dzieje się podczas seksu, gdy powietrze przechodzi między zewnątrz otworu pochwy i penisa partnera.

Czy queefing może być objawem czegoś poważnego?

W rzadkich przypadkach, queefing może wskazywać na obecność przetoki pochwy jednak, jeśli masz przetoki pochwy, prawdopodobnie będzie doświadczać innych objawów oprócz częstego queefing. Przetoka pochwy jest zdefiniowana jako nieprawidłowe otwarcie lub tunel, który łączy pochwy do innego organu, takiego jak okrężnicy lub odbytnicy. Objawy przetoki pochwy mogą obejmować następujące elementy:

- Infekcje dróg moczowych (UTIs)

- Bolesny seks

- Zapalenie pochwy

- Ból brzucha lub ból wokół i w okolicy pochwy/anału

- Pojawienie się luźnego stolca w moczu Nieprzyjemny, silny zapach w moczu lub wydzielinie pochwy

Ważne jest, aby pamiętać, że większość queefing jest całkowicie normalne i nie wskazuje na coś poważnego.

Queefing

Jak zapobiec queefing

Niestety, niewiele można zrobić, aby zapobiec queefing. Ilość queefing doświadczasz zależy od własnej pochwy. Każda pochwa jest unikalna, co oznacza, że niektóre kobiety mogą doświadczać regularnego queefing, podczas gdy inne kobiety mogą doświadczać go sporadycznie lub wcale. Jeśli jesteś zaniepokojony o fanny farts podczas seksu, może się okazać, że niektóre pozycje powodują go częściej niż inne. Na przykład, możesz doświadczać pierdzenia często, gdy otrzymujesz seks penetracyjny w pozycji na pieska, jednak w pozycji misjonarskiej możesz nie doświadczać pierdzenia tak często. Z tego powodu ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie działania powodują queefing najbardziej, gdy wiesz, co jest przyczyną, to może być o wiele łatwiejsze do uniknięcia wystąpienia fanny farts. Jeśli queefing lub gaz z pochwy staje się powodem do niepokoju, z zatrzymania powietrza jest przyczyną dyskomfortu w okolicy pochwy, ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarza przy najbliższej okazji.

Czy powinienem być zakłopotany o queefing?

W przeciwieństwie do gloryfikowane wersje seksu widzimy w filmach, telewizji i, pornografii, seks w prawdziwym życiu jest o wiele bardziej naturalne. Czasami nie wszystko idzie zgodnie z planem, jednak bez względu na to, co się dzieje, ważne jest, aby pamiętać, że żenujące chwile zdarzają się nam wszystkim - liczy się to, jak sobie z nimi radzisz. Jeśli jesteś osobą, która uważa, że ma skłonność do sikania i obawiasz się, że stanie się to w trakcie stosunku, to dlaczego nie powiadomić partnera o swoich obawach. Po uzyskaniu go w otwartym, gdy fanny fart robi przyjść, będą wiedzieć, że jest to coś jesteś trochę samoświadomy o i być bardziej prawdopodobne, aby działać w sposób, który jest bardziej rozważny swoich uczuć. Martwisz się, że stanie się to na pierwszej randce? Możesz nie czuć się komfortowo rozmawiając o tym z partnerem, więc koniecznie wypróbuj nasze techniki zapobiegania. Nadal jesteś trochę niespokojna? Włącz jakąś muzykę, zanim położysz się z partnerem do łóżka. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz